Foto: JTRE

Bratislava se dočká prvního mrakodrapu

Na nábřeží Dunaje vyroste první bratislavský mrakodrap Eurovea Tower, jenž nabídne 210 bytů, ateliéry i kancelářské prostory.

7. prosinec 2018 13:29:41

O plánech na rozšíření moderního nákupního centra Eurovea o další budovy se hovoří již několik let. Nyní má však developerská firma J&T Real Estate definitivně územní rozhodnutí a k začátku výstavby již chybí pouze stavební povolení.

Společně s novou bratislavskou dominantou Eurovea Tower, která se s výškou 168 metrů stane prvním mrakodrapem slovenské metropole, dojde zároveň k výstavbě několika dalších budov v rámci komplexu Eurovea. Kromě dvou nových kancelářských budov Pribinova X a Pribinova Y o devíti a patnácti podlažích bude rozšířeno také stávající nákupní centrum, na které naváže bytový dům a chybět nebude ani nová podzemní garáž, park, dětská hřiště či zcela nové tramvajové spojení lokality s okolím.


Foto: JTRE

Rozšíření nákupního centra bude zahrnovat novou přístavbu o třech podlažích, přičemž celé rozšíření komplexu Eurovea obsadí plochu o rozloze více než 23 tisíc čtverečních metrů.

Nově zveřejněné vizualizace slibují jednotné architektonické pojetí všech budov komplexu Eurovea, který bude doplněn bohatou zelení. Sofistikovaná městská architektura, vyznačující se terasovitým zpracováním směrem od řeky, by tedy měla zaručit vznik nového vysoce funkčního prostoru, který se zároveň stane dominantou města. Mrakodrap Eurovea Tower i přilehlé budovy by se měly proměnit v realitu již mezi lety 2021 a 2022.