Zdroj: The Illuminated River

Projekt Illuminated River rozsvítí 15 londýnských mostů, a změní tak noční panorama Temže

Patnáct po sobě jdoucích mostů přes řeku Temži se dočká nových světelných instalací, které je promění v jednotné umělecké dílo.

6. prosinec 2018 12:46:07

Americký umělec Leo Villareal a londýnské architektonické studio Lifschutz Davidson Sandilands spolupracují na projektu The Illuminated River, v rámci kterého nainstalují osvětlení na architektonické prvky 15 londýnských mostů přes řeku Temži, a zcela tak změní její noční podobu. Projekt byl oznámen již před dvěma lety mezinárodní soutěží, do které se přihlásilo celkem 105 uchazečů z řad umělců a designérů, přičemž vítězně z ní nakonec vyšla zmíněná dvojice.


Zdroj: Leo Villareal Studio

Vítězný design oslavuje historická propojení břehů Temže, kdy každý most bude představovat jednu světelnou skulpturu. Jednotlivé mosty, jejichž řadu zahajuje Albert Bridge na západě Londýna a uzavírá slavný Tower Bridge v centru, tak dohromady budou tvořit jednotné umělecké dílo. Realizace konceptu vyžadovala schválení sedmi různých londýnských úřadů a do procesu vývoje jeho konečné podoby se zapojilo rovněž více než 50 místních organizací.

Úplné dokončení projektu je naplánováno na rok 2022.

Zdroj: ArchDaily