Zdroj: Curtiss Motorcycles

Přes 100 let staré motorky průkopníka Glenna Curtisse dostávají nový, elektrický kabát

Glenn Hammond Curtiss byl průkopníkem v oblasti amerického letectví a také motorismu. A vypadá to, že jeho odkaz, alespoň co se motorek týče, jen tak nezanikne.

6. prosinec 2018 08:11:27

Firma Curtiss Motorcycles oživuje již více než 100 let staré motorky z dílny svého zakladatele Glenna Hammonda Curtisse a dává jim nový, futuristický kabát s elektrickým pohonem. Nejnovější oznámený model inspirovaný takřka výhradně modelem V8, na kterém Curtiss v roce 1907 stanovil neoficiální světový rychlostní rekord v hodnotě 219,45 km/h, nese název Hera. Tento model v působivém černobílém provedení se má stát novou vlajkovou lodí firmy, nicméně zatím je stále ve fázi vývoje.


Model Hera, zdroj: Curtiss Motorcycles

Již nyní však firma přijímá rezervace na svůj elektrický model Zeus s konstrukcí z hliníku a uhlíkových vláken, který díky “průlomovému systému skladování energie” zajišťuje dojezd až 450 km. Pod sedadlem se pak nachází výkonný 140kW E-Twin motor. Cena tohoto modelu je stanovena přibližně na 1 372 000 Kč, přičemž záloha činí 10 % z této ceny. Dodávky zákazníkům budou zahájeny v průběhu roku 2020.


Model Zeus, zdroj: Curtiss Motorcycles

Curtiss Motorcycles se tak houževnatě snaží proniknout na trh elektrických motorek, přičemž model Zeus by dle jejích slov měl konkurovat elektrickému modelu LiveWire z dílny Harley-Davidson, který bude rovněž brzy uveden do prodeje.

Zdroj: designboom