Foto: Aston Martin

Sběratelský Aston Martin s karosérií Shooting Brake míří ke svým majitelům

Přísně limitovaná edice 99 exemplářů modelu Vanquish s karosérií Shooting Brake od karosárny Zagato se beznadějně vyprodala. Nyní vozy míří ke svým majitelům.

4. prosinec 2018 15:22:01

Se silně rostoucí modelovou paletou tradiční britské značky Aston Martin se na nabídku modelu Vanquish s exkluzivní sběratelskou karosérií Shooting Brake mohlo pozapomenout. Nyní však automobilka hlásí, že všech 99 exemplářů již zná své majitele.

Aston Martin spolu s ikonickou italskou karosárnou Zagato připravil v loňském roce limitované karosářské edice svého modelu Vanquish jako symbolickou oslavu dlouholeté spolupráce těchto dvou zavedených jmen. Výsledkem se staly vozy Zagato Coupé, Zagato Volante, Zagato Speedster a již zmiňovaný Zagato Shooting Brake, jenž cestujícím nabízí na poměry supersportu nebývale rozměrný zavazadlový prostor a komfortní cestování.

Limitovaná edice Vanquish Shooting Brake od karosárny Zagato využívá platformu starého Vanquishe S, přičemž exteriér i interiér je kompletně přepracován předními italskými designéry. Pod kapotou tohoto raritního vozu se ukrývá vidlicový dvanáctiválec o objemu 5.9 litru, který generuje extrémní výkon a zrychlení, ačkoliv se s ohledem na karosérii rozhodně nejedná o klasický sporťák. Kromě karoserie byl pro účely přestavby nově naladěn také podvozek, jenž poskytuje oběma cestujícím větší jízdní komfort.

S potvrzením kompletního vyprodání této sběratelské edice Aston Martin uvolnil nové snímky tohoto vozu, které zachycují též zpracování interiéru. O připravovaném SUV Aston Martin si přečtete ZDE.

Zdroj: Topgear.com