Zdroj: Tesla Motors

Policisté 7 minut pronásledovali rychle jedoucí Teslu, než zjistili, že řidič spí

Na jednu stranu jde o poměrně dobré vysvědčení pro Elona Muska a jeho Teslu, jejíž Autopilot předešel dopravní nehodě, nicméně tento režim by v případě, že řidič nemá ruce na volantu, neměl vůbec fungovat.

3. prosinec 2018 14:29:08

Kalifornští dopravní policisté z útvaru California Highway Patrol minulý pátek zažili velmi neobvyklou situaci. Když chtěli totiž zastavit řidiče vozu Tesla Model S, který překračoval maximální povolenou rychlost, zjistili, že za volantem spí, zatímco jede po silnici rychlostí více než 110 km/h. Zatím není oficiálně potvrzeno, že se o řízení staral Autopilot Tesly, je to však vysoce pravděpodobné.

Pro zastavení vozu se policisté rozhodli povolat dalších několik hlídkových vozidel. Několik z nich se zařadilo za Teslu, aby zajistily dostatečný odstup mezi Teslou a ostatními účastníky provozu, a jedno z policejních aut pak Model S předjelo a postupně ho zpomalovalo. Celý proces trval zhruba 7 minut a 11 ujetých kilometrů, než se vůz podařilo úplně zastavit.


Zdroj: David Paul Morris/Bloomberg/Getty Images

Místní média uvedla, že po zastavení vozu museli policisté řidiče vzbudit klepáním na okno. Muž byl následně zadržen s podezřením na řízení pod vlivem alkoholu. Zajímavé však je, že i v režimu Autopilot musí řidič držet ruce na volantu, jinak systém vůz po chvíli zastaví. Elon Musk a jeho kolegové se tak nyní nejspíš budou muset zabývat tím, jak je možné, že vůz v tomto režimu pokračoval, aniž by se řidič volantu dotýkal.

Na reportáž televize CBS se můžete podívat zde:

Zdroj: Digital Trends, Los Altos Town Crier