Foto: Darren Soh

Singapurský domov pro seniory byl zvolen stavbou roku 2018

Na světovém festivalu architektury v Amsterdamu byla udělena cena za světovou stavbu roku 2018, kterou získalo singapurské centrum pro seniory od kanceláře WOHA.

3. prosinec 2018 11:19:39

Třídenní festival architektury v Amsterdamu se stal místem udílení cen za nejlepší architektonické počiny letošního roku. Architektonické kanceláře z celého světa měly možnost odprezentovat své letošní projekty, přičemž v široké konkurenci prestižních autorů se stal celkovým vítězem nový domov pro seniory od studia WOHA.

Budova ležící v Singapuru kombinuje pečovatelské služby pro seniory s dalšími aktivitami pro veřejnost, čímž toto centrum s bohatě členitou zelenou střechou umožňuje starým lidem bezprostřední kontakt s různými lidmi všech generací, a udržuje je tak ve stálém kontaktu s denní realitou.

Budova využívající železobetonové nosné konstrukce zaujala také svým kladným vztahem k životnímu prostředí a ovzduší. Její střecha je rozčleněna do několika úrovní, které jsou osazeny stálou vegetací pestrých dřevin, čímž vytváří iluzi lesa v městské zástavbě a zároveň značně přispívá ke snižování teploty a zlepšování čistoty vzduchu v lokalitě. Střecha budovy je navíc veřejně přístupná, což umožňuje lidem z města možnost kontaktu s přírodou při volnočasových aktivitách či setkáních na tomto atraktivním místě.

Kromě celkového vítěze byly uděleny ceny také v jednotlivých kategoriích jako např. kancelářská budova, transport, vila či náboženská budova. O vítězných projektech jednotlivých kategorií vás budeme dále informovat.

Zdroj: Archdaily.com