Zdroj: Willo Perron

200 dronů, létající Ferrari či podlaha s 3D efekty: Tak vypadala Drakeova tour

Dočkáme se někdy show na podobné úrovni také v našich končinách? Nezbývá než doufat.

3. prosinec 2018 09:47:07

Kanadský rapper Drake nedávno dokončil svou podzimní tour s názvem Aubrey & the Three Migos Tour, na které ho doprovázelo rovněž hip-hopové trio Migos. A že to nebyla jen tak ledajaká tour. Shows pod taktovkou creative directora Willo Perrona, který je rovněž autorem designu Yeezy Studia Kanyeho Westa, totiž zahrnovaly mimo jiné 200 dronů či létající žluté Ferrari naplněné heliem.


Zdroj: Willo Perron

Na celou plochu podlahy pódia byla nainstalována digitální LED obrazovka, která promítala různé 3D vizuální efekty od škorpiona v krabici (odkaz na Drakeovo poslední album Scorpion) až po ledovou plochu, která díky senzorům praskala tam, kde umělci šlápli. Součástí osvětlení bylo kromě běžných svítidel a pyrotechniky také 200 dronů, které tvořily choreografické formace jako například obří rotující kříž.


Zdroj: Willo Perron

Namísto běžného rozvržení haly, kdy celé publikum stojí před pódiem, se Perron inspiroval basketbalovým hřištěm, a publikum se tak nacházelo po všech čtyřech stranách pódia. “Pro fanouška je to takto lepší zážitek. Publikum to takto mnohem více pohltí, což dělá lepší show,” řekl Perron v rozhovoru pro Dezeen.


Zdroj: Willo Perron

Jedním z nejvýraznějších momentů představení byl však úsek, kdy nad pódiem poletovalo žluté Ferrari. Skutečné auto nemohlo být z bezpečnostních důvodů použito, a tak Perron se svým týmem vyrobili pěnovou repliku, kterou naplnili heliovým balónem a podepřeli flotilou drobných dronů ovládaných na dálku techniky mimo pódium.

Na krátký záznam ze zastávky v newyorské Madison Square Garden se můžete podívat zde:

Zdroj: Dezeen