Foto: Audi

Audi uvedlo E-tron GT Concept. Výroba začne za dva roky

Audi pokračuje ve své ofenzívě na poli elektromobilů a aktuálním konceptem E-tron GT láká na nové produkční gran turismo, kterého se dočkáme v roce 2020.

2. prosinec 2018 11:36:52

Ingolstadtská automobilka Audi vzbudila na právě probíhajícím autosalonu v Los Angeles pozornost motoristické veřejnosti novou studií luxusního elektromobilu E-tron GT concept, která se stává předobrazem pro budoucí sériový model, kterého bychom se měli dočkat již v roce 2020.

Konceptem E-tron GT tak výrobce navazuje na dříve uvedené elektromobily řady E-tron, konkrétně E-tron sportback a SUV E-tron, o kterém jsme informovali zde.

Nové Audi E-tron GT slibuje ve fázi studie výkon 434 kW, pohon všech kol quattro a prvotřídní jízdní vlastnosti, jimiž zvládne vůz směle konkurovat nejexkluzivnějším sportovním vozům současnosti. Kromě prožitku z jízdy a vysokého výkonu nabízí novinka s osobitou čtyřdveřovou karosérií gran turismo velmi luxusní čtyřmístný interiér s nejmodernějšími technologiemi na palubě.

Vůz o délce pěti metrů a s výškou pouhých 138 centimetrů zvládá akceleraci z 0 na 100 km/h během 3,5 sekundy, přičemž maximální rychlost je omezena na hodnotě 240 km/h. Stroj svalnatých proporcí je osazen dvaadvaceti palcovými koly a dle prvních informací působí opravdu slibně. Výroba tohoto sportovně střiženého elektromobilu s dojezdem 400 kilometrů by měla započít koncem roku 2020.

Zdroj: Topspeed.com