Zdroj: EPA

Virgin Galactic vyšle člověka do vesmíru ještě před Vánoci, tvrdí Branson

Zvládne to za méně než měsíc?

1. prosinec 2018 11:14:22

Richard Branson ve včerejším rozhovoru pro CNN Business sebevědomě prohlásil, že jeho firma Virgin Galactic stojí na prahu historického milníku, o jehož dosažení již dlouhá léta usiluje. Člověka do vesmíru totiž údajně vyšle ještě letos. První lety absolvují pouze testovací piloti bez přítomnosti dalších lidí na palubě. Jakmile však bude vše odzkoušeno, prvním vesmírným turistou, který se do vesmíru podívá, bude sám Branson.


Bransonův raketoplán SpaceShipTwo, zdroj: Virgin Galactic/Mark Greenberg

“Vesmír je složitý. Raketová věda je raketová věda. Samozřejmě bych chtěl dokázat všem kritikům, že se mýlí, a mám důvod věřit, že tak učiníme ještě před Vánoci. Jakmile se dostaneme do vesmíru, budeme samozřejmě muset provést několik testovacích letů, než budu moci nahoru také já, a následně také předtím, než začneme brát astronauty, kteří se přihlásili, aby mohli do vesmíru letět s námi,” uvedl britský podnikatel.


Zdroj: Al Seib/Los Angeles Times/Getty Images

Na prvním místě je však dle jeho slov stále bezpečnost, což platí také pro konkurenční firmy jako Muskova SpaceX či Blue Origin Jeffa Bezose. “Když posíláte lidi do vesmíru, bezpečnost je to nejdůležitější. Nikdo z nás proto nebude závodit a usilovat o prvenství. Elon již dosáhl mimořádných věcí, my jich doufám dosáhneme také a o Jeffovi jsem rovněž přesvědčen,” řekl Branson a dodal: “Virgin Galactic však bude první.”

Zdroj: CNN Business