Foto: Herzog & de meuron

Nové muzeum Milion+ otevře do konce roku 2020

Již v roce 2020 se návštěvníkům otevře nové muzeum M+. Skrrr zde však neuslyšíte.

30. listopad 2018 13:52:27

V nové hongkongské kulturní čtvrti Kowloon roste nové muzeum vizuálního umění s příznačným názvem M+. Budova o rozloze 65 tisíc čtverečních metrů nabídne široké expozice moderního umění a architektury především od asijských autorů.

Projekt muzea pro nově rostoucí hongkongskou čtvrť překypující celou řadou kulturních prostor vzešel z návrhu od švýcarské architektonické kanceláře herzog & de meuron, jenž vznikal ve spolupráci s TFP Farells.

Pobřežní stavba s několika na sobě nezávislými vstupními branami nabídne celkem 17 tisíc metrů čtverečních výstavních ploch, kino sály, vzdělávací centrum včetně přednáškového sálu, kavárnu a v neposlední řadě též střešní terasu s širokým výhledem na moře a okolní městskou zástavbu. Celý komplex bude rozdělen do dvou budov. Vertikálně orientovaný prostor vysoké věže nabídne především vzdělávací programy, zatímco velká navazující hala přísně pravoúhlých tvarů se stane domovem výstavních expozic.

Výrazným prvkem muzejního komplexu se pak stane fasáda, která bude poseta LED diodami. Ty budou pomocí speciální technologie průběžně měnit barvy a reprodukovat tak do exteriéru vizualizace různých uměleckých děl. Ambiciózně pojaté muzeum, jenž neopomíjí ani kinematografii a klade důraz na vzdělávání návštěvníků, by mělo být otevřeno prvním zájemcům již v roce 2020.

Zdroj: Designboom.com