Zdroj: Audi

VIDEO: Autonomní létající taxi od Audi a Airbusu má za sebou první let

Zmenšený prototyp autonomního taxi, které může jak jezdit po silnicích, tak létat, má za sebou první veřejný test. Audi věří, že tento druh dopravy se může stát realitou již v nadcházejícím desetiletí.

29. listopad 2018 12:23:42

Koncept elektrického létajícího auta s názvem Pop.up Next z dílny firem Audi, Airbus a Italdesign byl představen již minulý rok na Ženevském autosalonu. Letos v červnu jsme se pak dozvěděli, že německá vláda hodlá tento dopravní prostředek testovat. A nyní, zhruba o 5 měsíců později, vznikl první prototyp ve zmenšeném měřítku 1:4, který má za sebou první zkušební lety.


Zdroj: Audi

Toto vozidlo se skládá ze tří oddělených modulů: dvoumístné kapsle pro cestující, čtyřvrtulového dronu a elektrického “podvozku”. Kapsli pro cestující lze podle módu přepravy připojit buď ke dronu, nebo k podvozku, což bylo demonstrováno také během prvního veřejného testu (viz video níže), kdy dron přesně umístil kapsli pro cestující na podvozek, který s ní následně autonomně odjel.

Doprava prostřednictvím létajících taxi by se podle Audi mohla stát realitou již během následujícího desetiletí. “Létající taxi budou v budoucnu atraktivní pro širokou škálu městských obyvatel. V rámci projektu Pop.up Next zároveň zkoumáme hranice toho, co je technicky možné. Dalším krokem je prototyp v plné velikosti, který bude létat i jezdit,” říká Bernd Martens, člen představenstva firmy Audi.

Zdroj: designboom