Zdroj: Dezeen

Otevření vyhlídky na vrcholu "rozpixelovaného" mrakodrapu v Bangkoku značí jeho dokončení

Budova, jejíž stavba započala již v roce 2011, byla na nějaký čas nejvyšší v Thajsku, než ji o jeden metr překonal jiný mrakodrap. I tak ale návštěvníkům nabízí dechberoucí výhled na celé město.

27. listopad 2018 07:51:58

Bangkokský mrakodrap s názvem MahaNakhon z dílny architekta Ole Scheerena, jehož stavba započla již v roce 2011, se nyní konečně dočkal oficiálního dokončení, když byla otevřena prosklená vyhlídka na jeho vrcholu. Mrakodrap, jehož název v překladu znamená “velká metropole”, je se svou výškou 314 metrů druhou nejvyšší budovou v celém Thajsku. Hlavním definujícím prvkem této 77patrové budovy je “pixelovitý” výřez, který se spirálovitě táhne po celé její výšce.

“Hlavní myšlenkou MahaNakhonu bylo vzít život města a přinést ho na vrchol budovy pomocí dramatického, spirálovitého pohybu,” řekl Ole Scheeren. Na vrcholu budovy se nachází vyhlídkové podlaží s názvem Skytray, které nabízí 360° výhled na celý Bangkok. Součástí vyhlídky o rozměrech 4,5 krát 17,5 metrů je rovněž vyčnívající prosklená plošina, která návštěvníkům umožňuje shlédnout přímo dolů na zem o 300 metrů níže.

Uvnitř samotného mrakodrapu najdete hotel se 150 pokoji, 200 bytů a na nižších poschodích také několik restaurací a luxusních obchodů.

Zdroj: Dezeen