Strávili jsme večer v escape room

Jak vypadal náš zážitek v Escape Room? Dá se v turistickém centru Prahy najít i opravdová zábava? To se dozvíš v článku.

26. listopad 2018 15:56:16

Těžko bychom hledali jiný symbol doby roku 2018, než je fenomén Escape Roomů. Možná to zní přehnaně až směšně, ale zamyslete se nad tím. Digitální doba způsobila, že lidé mají zábavu doslova na dosah ruky. Mladá generace, která je často obviňovaná z lenosti, se však rozhodla, že bude vymýšlet čím dál kolektivnější a fyzičtější formy zábavy. Ať už jsou to zábavné parky, kde dospělí lidé jezdí po skluzavkách do bazénů s pěnou, bowling, závody na motokárách, zero gravity místnosti či právě escape roomy. Ve všech případech jde o výdobytky třetího milénia pro lidi, kteří si libují v kolektivní zábavě. A vzhledem k tomu, že ani nás v redakci nebaví neustále sedět za počítačem a herními konzolemi, rozhodli jsme se vydat do centra Prahy a zahrát si jednu z Escape Roomů, které jsou zde k dispozici.

Naše volba padla na Elixir Mystery nacházející se nedaleko světoznámého Karlova mostu. Lokalita ideální pro turisty i zdejší nás zavedla do nenápadně vypadajícího suterénu, kde nás instruktáží provedl vtipný mladý pán vysvětlující pravidla hry. Ta byla jednoduchá až přímočará, a to i pro lidi jako my, kteří byli posíleni několika pivy. Naše čtyřčlenná parta se tak promptně odebrala do sklepa z 16. století, kde začínal příběh o Rudolfovi II. V souvislosti s ním jsme měli za úkol projít určeným prostorem prostřednictvím vyřešení řady úloh založených především na logickém myšlení a spolupráci našich pivem omámených myslí. A skutečně to nebylo, obzvláště v našem případě, nic jednoduchého. Přece jen princip escape roomu již možná znáte. Pro ty, co ne, vysvětlím. Parta lidí je zavřená v místnosti, kde s pomocí několika nápověd musí nalézt řešení, které je dostane ze zapeklité situace. Svým způsobem se jedná o jakýsi treasure hunt za klíči, které by vás měly dostat až do finále. V našem případě to však nebylo tak jednoduché. Elixir Mystery není pouze o řešení matematických a logických úkolů, avšak více vám prozrazovat nebudeme, abychom vám nepokazili potenciálně magický zážitek.

Ten je zasazen do atmosféry pozdního středověku, která evokuje pocit tajemna a také trochu strachu. Vše se ale odehrává v zábavném duchu a vždy, když jsme se po delší čas zasekli na jednom bodě, dostali jsme lehkou nápovědu od našeho usměvavého průvodce. A přestože jsem nám zpočátku moc šancí nedával, tak se nám to nakonec podařilo dotáhnout do vítězného konce. Čas 50 minut asi nepokořil zdejší rekord, avšak alespoň jsme se vyhnuli trestu, který by nás v případě nesplnění časového limitu 70 minut zcela jistě neminul. A jaké pocity jsme si z Elixir Mystery odnesli? Řekl bych, že se jednalo o správnou kombinaci náročnosti a zábavy. Jednotlivé úlohy se v kolektivu podaří vyřešit při určité dávce snahy a důvtipu, avšak ne až takového, že byste museli každý víkend luštit sudoku a skládat Rubikovy kostky na počkání. Díky tomu to pro nás byl ideální způsob, jak se v pátek večer odreagovat předtím, než s kamarády či kolegy zajdete na večeři a party. Proto určitě neváhejte, i když nejste zrovna nadšenci do podobných aktivit. My jsme taky
nebyli. Až doteď.

Tenhle článek je placenou spoluprací s Elixir Mystery.