Zdroj: CAA Architects

Na Maledivách vznikne futuristické eko-město jakožto vzor pro budoucí udržitelnost

Známé souostroví, které je na první pohled rájem na Zemi, se potýká s rostoucí hrozbou globálního oteplování, které by mohlo znamenat jeho zánik. Jedním z největších zdrojů emisí skleníkových plynů je přitom zdejší zástavba.

25. listopad 2018 13:11:20

Architektonické studio CAA zvítězilo v soutěži o návrh zástavby obklopující maledivské Mezinárodní letiště Male. Jeho vítězný návrh s názvem “Ocean’s Heaven” představuje víceúčelovou zástavbu, která vyzdvihuje tropickou kulturu a oceánský ekosystém, a zároveň podporuje udržitelnost pomocí systémů obnovitelné energie využívajících především solární a přílivovou energii a také zařízení pro zpracování dešťové vody.


Zdroj: CAA Architects

Vzhledem k rostoucí hrozbě globálního oteplování, které s sebou nese rovněž zvýšenou hladinu oceánů, se projekt snaží vytvořit nový model udržitelného rozvoje, který by mohl souostroví zachránit před zánikem v mořských hlubinách. Areál o rozloze 60 000 čtverečních metrů bude mimo jiné zahrnovat středisko letištních služeb, mezinárodní obchodní centrum, kongresové centrum, dopravní stanici, nákupní a restaurační zařízení či kulturní náměstí s výhledem na oceán.

Dokončení realizace projektu Ocean’s Heaven je naplánováno již na rok 2021.

Zdroj: ArchDaily