Zdroj: BigRep/NOWlab

Německá firma přichází s první plně 3D vytisknutou motorkou na světě

Motorka s názvem Nera vznikla jakožto součást výzkumu, v rámci kterého firma zkoumá potenciál 3D tisku.

23. listopad 2018 08:08:55

Německá firma BigRep, která se zabývá strojním inženýrstvím a 3D tiskem, odhalila první 3D vytisknutou elektrickou motorku na světě. Disponuje průlomovými prvky jako bezvzduchové pneumatiky, zabudovaná elektronika či bezvidlicové řízení. Kromě elektrických komponentů je motorka s názvem Nera zcela vyrobená pomocí technologie 3D tisku.


Zdroj: BigRep/NOWlab

“Tato motorka a naše další prototypy posunují hranice kreativity ve strojním inženýrství a změní technologii 3D tisku, jak ji dnes známe,” říká Daniel Büning, který ve firmě BigRep vede inovační laboratoř NOWlab. V současné době je vozidlo ve fázi prototypu jakožto součást výzkumu firmy, jehož cílem je zkoumat potenciál 3D tisku.

Při vytváření designu Nery se inženýři nesnažili uzpůsobit stávající motocyklové designové prvky této technologii, ale přišli se zcela novou vizí vozidla určeného pro velkoformátový 3D tisk. Mezi četné inovativní prvky patří již zmíněné bezvzduchové pneumatiky s možností uzpůsobení dezénu, lehký ráfek kol ve tvaru kosodélníku, flexibilní nárazníky namísto zavěšení a také elektrický motor umístěný v uzpůsobitelné schránce.

Zdroj: designboom