Zdroj: Luo Yang

Fotografka odhaluje svět moderních čínských dívek v autentické fotosérii

Fotografická série s názvem Girls vás vezme do životů mladých Číňanek, které jsou především v kulturních aspektech velmi odlišné od životů “západních” dívek, zároveň však mají mnoho společného.

22. listopad 2018 18:49:31

Luo Yangová je fotografka žijící v Šanghaji a Pekingu, která zachycuje životy čínských dívek v jejich soukromých prostorech či na místech, kde se cítí komfortně. Vzhledem k tomu, že jsme zde součástí spíše západní kultury, poskytují její fotografie osvěžující vhled do života mladých dívek na druhém konci světa.


Zdroj: Luo Yang

Fotografická série s názvem Girls tedy zkoumá matoucí období, ve kterém se z dívek stávají ženy. Během své desetileté kariéry si Yangová vyvinula vlastní citlivý vizuální styl. “Nejprve jsem jednoduše fotila věci, které budily můj zájem, a postupně jsem našla témata, na kterých mi záleží a jsou pro mě skutečně relevantní,” vysvětluje.


Zdroj: Luo Yang

K tématu současných čínských dívek ji dovedly osobní nevyřešené pocity “zmatení a ztráty v mladém věku”. Dle svých slov hledala “skupinu samorostek, které žijí své pravé já a mají své vlastní cíle”. Z celkového pohledu pak série důvěrně prezentuje nejautentičtější stránku moderních čínských dívek, jejich myšlenek a tužeb."

Více snímků z fotosérie můžete zhlédnout zde:

Zdroj: It’s Nice That