Foto: Archdaily.com

Letní rezidence na Kykladských ostrovech nabízí impozantní výhled na moře

Na řeckém ostrově Kea-Kythnos vyrostla letní rezidence, jež uprostřed pustiny nabízí impozantní výhled na Egejské moře a okolní ostrovy.

20. listopad 2018 16:26:27

Na ostrově Kea-Kythnos, jenž je součástí Kykladských ostrovů patřících pod územní správu Řecka, vyrostla v pusté nehostinné krajině letní rezidence “Paralelní dům”, která poskytuje idylickou atmosféru v přímém sousedství Egejského moře.

Vzhledem ke specifické topografii ostrova využil autorský tým svahovitý terén jako vodítko pro horizontální linie přísně krabicovité betonové budovy, jejíž zadní stěna je zcela zapuštěna do krajiny, což umožňuje volný přístup na střechu a nové využití tohoto prostoru.


Foto: Archdaily.com

Zatímco je zadní stěna zcela ponořena do strmého svahu a stává se tak z konstrukčního hlediska primárně nosnou zdí, přední část domu je bohatě prosklená a poskytuje tak úchvatný výhled na mořskou hladinu a okolní ostrovy. Dům využívá jednoduchou architekturu s betonem v hlavní roli. Ten zde působí jako architektonická reinterpretace původních kamenných staveb lokality a zároveň umožňuje dobré hospodaření s teplem.

Stavba jednoduchého prostého vzezření je vybavena pasivním vytápěním, čímž dosahuje velmi nízké energetické náročnosti. Interiér se nese v decentním minimalistickém stylu, jenž v kombinaci s betonovými stěnami a překrásným výhledem vytváří nezaměnitelnou vysoce vkusnou atmosféru.

Zdroj: Archdaily.com