Zdroj: NASA

NASA v novém videu potvrzuje návrat na Měsíc a plány mise na Mars

Po 60 letech své existence se americká kosmická agentura hodlá opět vrátit na Měsíc, tentokrát však již na delší dobu, a zřídit si zde základnu pro vzdálenější mise.

20. listopad 2018 07:31:50

NASA před několika dny zveřejnila nové video, ve kterém oslavuje své 60. výročí založení a také oznamuje své nadcházející plány. Herec Mike Rowe, který videu propůjčil svůj hlas, nejprve nastíní návrat na Měsíc, který však již nebude pouze o zapíchnutí vlajky, ale půjde o dlouhodobý pobyt. Měsíc má sloužit jako základna pro dálkovější mise jako například na Mars.

“Je čas, abychom udělali další velký skok. Budujeme další kapitolu amerického zkoumání. Vracíme se na Měsíc, abychom zde zůstali a mohli se vydávat dále, na Mars,” prohlašuje video. S těmito plány však nepřišla samotná NASA, ale americký prezident Donald Trump, jenž minulý rok podepsal dokument Space Policy Directive 1, kterým agentuře nařídil, aby na realizaci těchto cílů začala pracovat okamžitě. První výsledky tohoto nového programu by se měly projevit v rozpočtu agentury na rok 2019.

Zdroj: HypeBeast, ČT24