Foto: Lamborghini

Lamborghini připravuje závodní sérii s modelem Urus v hlavní roli

Automobilka Lamborghini představila závodní verzi svého modelu Urus, která předznamenává vznik nové závodní série s tímto brutálním SUV v hlavní roli.

19. listopad 2018 15:31:05

Sportovní divize Squadra Corse působící pod hlavičkou automobilky Lamborghini se postarala o přestavbu extrémního SUV Urus do podoby závodního speciálu. Vůz s označením Urus ST-X bude zároveň od roku 2020 působit v nově vznikající závodní sérii, kde budou jezdci poměřovat své síly výhradně za volantem těchto závodních strojů.

Připravovaný šampionát s vozy Lamborghini Urus vznikne pod záštitou mezinárodní automobilové federace FIA a pravděpodobně nabídne jak klasické okruhové podniky, tak i závody v terénu, přičemž bude celá závodní série situována do lokalit v Evropě a na Blízkém východě.


Foto: Lamborghini

Speciál Urus ST-X je oproti běžnému silničnímu modelu značně odlehčen. Karoserie využívající uhlíková vlákna je doplněna řadou prvků pro lepší chlazení dvakrát přeplňovaného vidlicového osmiválce pod kapotou a nechybí ani celá řada závodních prvků v podobě zadního přítlačného křídla, speciálních pneumatik Pirelli nebo nového naladění podvozku. Interiér se ponese v cela závodním duchu v rámci bezpečnostních předpisů a co nejnižší hmotnosti.

Italský výrobce nám tak naservíruje nevšední poutavou podívanou v podobě extrémních závodů vysoce výkonných vozů SUV, která zároveň poslouží jako marketingová kampaň představující schopnosti exkluzivní modelové řady Urus.

Zdroj: Topgear.com