Zdroj: Charge

Britský startup přichází se sériově vyráběným elektrickým Mustangem

Ikona klasických aut z 60. let minulého století se dočkala elektrického provedení z dílny britského startupu. Zda se dílo povedlo, posuďte sami.

16. listopad 2018 14:45:04

Britský startup Charge oznámil, že hodlá vyrábět plně elektrický vůz slavného modelu Mustang. Vůz vznikne ve spolupráci s firmou Arrival, jejíž elektrické dodávky využívají firmy jako UPS či Michelin, a uvnitř klasické karoserie ve stylu Mustangu s licencí od Fordu nabídne 300kilowattový motor napájený 64kilowattovou baterií. Půjde o limitovanou edici, v rámci které bude vyrobeno 499 vozů.

View this post on Instagram

A post shared by charge.cars (@charge.cars) on

Podle informací firmy Charge bude elektrický Mustang schopen zrychlit z 0 na 100 za pouhé 3,09 sekundy. Motor společně s baterií dokáží vyprodukovat výkon více než 400 koní a dojezd 200 km. Vůz nabídne dva základní jízdní režimy – pohon zadních a všech čtyř kol. Součástí výbavy jsou rovněž “nejmodernější komponenty a personalizované digitální rozhraní”. V krátkém traileru lze zahlédnout velkou dotykovou obrazovku, kde si mohou řidiči přepínat jízdní režimy.

Cena Mustangu bude začínat na 5,85 milionech Kč, přičemž firma již nyní přijímá rezervace se zálohami ve výši zhruba 150 000 Kč. Zákazníci své vozy obdrží v září příštího roku.

Zdroj: designboom