Foto: Topspeed.com

Aston Martin Vantage se dočkal závodního provedení GT3

Letos představená druhá generace modelu Vantage se dočkala závodního provedení GT3, se kterým bude automobilka od příštího roku poměřovat své síly na závodních tratích.

16. listopad 2018 14:57:03

Automobilka Aston Martin se kromě výroby silničních sportovních vozů velkou měrou věnuje také motorsportu, což dokazuje např. úzká spolupráce s týmem formule 1 Red Bull Racing. Britský výrobce slaví nemalé úspěchy také v sérii kategorie GT3, do které startuje od roku 2012 se speciálem Vantage V12 GT3.

Letošní rok však přinesl uvedení druhé generace silničního modelu Vantage, což logicky vyústilo také v novou generaci závodního speciálu. Nový okruhový speciál Aston Martin Vantage GT3 je technicky úzce spjat s variantami Vantage GTE, avšak na rozdíl od nich je zcela přizpůsoben požadavkům kategorie GT3. Automobilka vůz využije ve svém továrním týmu, ale zároveň jej nabídne jako zákaznický vůz pro stáje v soutěžích kategorie GT3 po celém světě.


Foto: Topspeed.com

Ačkoliv tento závodní stroj vychází ze silničního vozu, má do značné míry přepracovanou aerodynamiku, což se projevuje širším karosářským zpracováním, jenž je způsobeno rozsáhlým body kitem po stranách celého vozu. Kapota speciálu se pak na rozdíl od běžně nabízeného modelu chlubí dvěma masivními výdechy, které pomáhají s chlazením motoru při extrémní zátěži. O pohon se stará čtyřlitrový osmiválcový agregát s dvěma turbodmychadly od Mercedes-AMG, jenž poskytuje výkon 500 koňských sil.

Konstruktéři si dali záležet také s rozložením hmotnosti na nápravy, které odpovídá ideální hodnotě 50:50. Nový závodní speciál, jenž splňuje nejpřísnější regulace mezinárodní automobilové federace, uvidíme v barvách továrního týmu Aston Martin již v příští závodní sezóně.

Zdroj: Topspeed.com