Foto: Topspeed.com

Aston Martin potvrdil příchod svého prvního SUV

Po nesčetných fámách Aston Martin potvrdil práci na svém debutovém voze kategorie SUV a zároveň odprezentoval první fotografie z testování.

14. listopad 2018 21:47:37

Britský výrobce osobitých sportovních vozů naznačil své choutky na vstup mezi výrobce vozů SUV již roku 2015, kdy světu představil koncept DBX, jenž kombinoval prvky SUV a coupé. Od uvedení této studie se šířila celá řada špionáží o ambicích automobilky na uvedení vozu do sériové výroby.

Aston Martin dnes tyto zvěsti oficiálně potvrdil a doplnil prvními snímky nového vozu z testování. Novinka ponese, stejně jako dřívější studie, označení DBX, avšak na rozdíl od původního konceptu nabídne značně konvenčnější karosářské zpracování, které ovšem nezapře typický designový jazyk značky.


Foto: Topspeed.com

Ačkoliv zatím nebyly zveřejněny žádné technické detaily, Aston Martin slibuje velmi dobré jízdní vlastnosti jak v terénu, tak i na silnici. Pětimístná novinka bude podrobena celé škále extrémních zátěžových testů ať již v poušti, vysokohorských průsmycích nebo přímo v Arktidě. O pohon by se mohl postarat vidlicový osmiválec o objemu 4 litrů, avšak vyloučen není ani dvanáctiválcový agregát či hybridní pohon.

Nový Aston Martin DBX se stane bezesporu exkluzivní záležitostí a kromě vysokého výkonu a dobré průchodnosti terénem nabídne také luxusní interiér včetně nejmodernějších palubních systémů. Konkurent pro Lamborghini Urus od neméně výrazného výrobce sportovních vozů vstoupí dle informací automobilky na trh koncem roku 2019.

Zdroj: Topspeed.com