Foto: Designboom.com

Starobylý dvůr v Číně se promění v moderní mateřskou školku

Projekt kanceláře MAD promění historický dvůr v Pekingu v mateřskou školku, přičemž dojde k zachování původních architektonických atributů upravovaného prostoru.

14. listopad 2018 00:43:13

Prostor otevřeného dvora a přilehlých budov z přelomu sedmnáctého a osmnáctého století se na základě rozsáhlé proměny, za kterou stojí architektonická kancelář MAD, změní v moderní mateřskou školku. Lokalita tak získá podstatně vyšší využití a význam v zástavbě, přičemž bude citlivě dbáno na uchování tradičního architektonického pojetí.

Nejvýraznějším prvkem celého návrhu se stává použití plovoucí střechy, která propojí jednotlivé staré budovy ve střešní úrovni a smysluplně tak rozšíří původní prostor, jemuž zároveň dodá zcela nové spektrum využití. Schůdná otevřená střecha poslouží jako trasa mezi interiéry a venkovním prostředím hřiště a nabídne dětem zcela novou možnost vyžití.

Původní stavby získají nové využití v podobě tělocvičny, knihovny, divadla a jednotlivých tříd. Projekt zároveň dbá na zachování původního stromového patra v lokalitě, které tak nabídne nezbytný stín. Výrazná proměna tohoto téměř 400 let starého komplexu nabídne denní vzdělávání až čtyřem stovkám dětí ve věku od dvou do pěti let a zároveň uchová originální lokální architekturu, jež však získá zcela nový život. Objekt by měl být otevřen prvním dětem na podzim roku 2019.

Zdroj: Designboom.com