Zdroj: Trotta

Showerboard: Mini hoverboardy pro každou nohu nabízí větší flexibilitu a odolnost

Přestože se najde velké množství lidí, kteří vozítka jako segway či hoverboard nemůžou ani vidět, poptávka po nich neupadá, ba naopak. A tak se objevují noví výrobci, kteří tuto technologii stále inovují a vylepšují.

13. listopad 2018 11:19:18

Italský startup Trotta přichází s novým módem dopravy, který označuje jako Showerboard. Jedná se o dopravní prostředek podobný hoverboardu, avšak s tím rozdílem, že se nejedná o jednolitou desku, ale o dvě oddělené platformy pro každou nohu, které pohání 250wattový motor napájený baterií o kapacitě 54 Wh. Díky zabudované funkci automatického vyvažování zůstanou obě “brusle” po zapnutí stát, a vám tak stačí jednoduše nastoupit a jet.

Na jedno nabití ujedete až 8 km, přičemž maximální rychlost, kterou Showerboard dokáže vyvinout, je 14 km/h. Díky oddělenosti dvou platforem, které jsou vodotěsné a váží pouze 3,1 kg každá, se jedná o mnohem flexibilnější prostředek než běžný hoverboard. LED žárovky umístěné na gumových náraznících pak zajišťují viditelnost ve tmě. Showerboard je v současnosti ve fázi kampaně na Kickstarteru, kde ho můžete zakoupit od zhruba 7 800 Kč.

Zdroj: designboom