Zdroj: Hoversurf

Dubajská policie testuje létající motorky od Hoversurfu

Nejvyšší představitelé arabské metropole by podle všeho rádi měli policii jako ze sci-fi filmu, a svou vizi pomalu naplňují.

12. listopad 2018 16:24:44

Ve vozovém parku dubajských policistů byste našli supervozy od Bugatti či Lamborghini, elektrická BMW a nově také létající motorky. Americká firma Hoversurf začala učit dubajské policisty, jak létat na hoverbiku modelu S3 2019, což je elektrické VTOL vozidlo, které dokáže létat ve výšce více než 5 metrů nad zemí rychlostí až 96 km/h. Jednolitá konstrukce vozidla je vyrobena z uhlíkových vláken, váží 114 kg a obsahuje čtyři rotory s vrtulemi, které zajišťují pohyb a stabilitu.

Hoversurf si za svůj model S3 2019 účtuje přibližně 3,5 milionu Kč, nicméně jak uvádí CNN, dubajské policii věnoval první sérii zdarma a zahájil školení jejích příslušníků. Létající motorky bude využívat jednotka určená pro operace na obtížně dostupných místech. Generální ředitel oddělení umělé inteligence policie v Dubaji Khalid Nasser Alrazooqi prohlásil, že chce létající motory plnohodnotně začlenit do provozu do roku 2020.

V případě zájmu dubajské policie je Hoversurf dle svých slov připraven vyrobit minimálně 40 dalších modelů S3 2019.

Zdroj: designboom