Foto: Lincoln

Nový Lincoln Aviator debutuje již tento měsíc

Americká automobilka Lincoln uvede již tento měsíc vzkříšení své modelové řady Aviator, jejíž výroba skončila před více než deseti lety.

10. listopad 2018 13:21:23

Tradiční americký výrobce luxusních automobilů Lincoln, jenž spadá pod hlavičku koncernu Ford, uvede již tento měsíc produkční verzi nového crossoveru Aviator, který vstoupí na trh koncem příštího roku.

Původní Lincoln Aviator byl vyráběn v letech 2002 až 2005 jako luxusnější verze sesterského Fordu Expedition. Nyní se vedení firmy rozhodlo modelovou řadu obnovit a vyplnit tak mezeru mezi modely Nautilus a Navigator. Novinka bude vycházet ze stejnojmenného konceptu, který firma představila na autoshow v New Yorku letos v březnu.


Foto: Lincoln

Ačkoliv zatím nebyly odhaleny téměř žádné informace o specifikaci vozu, počítá se s využitím nejmodernějších technologií koncernu Ford, možností autonomního řízení i nabídkou alternativního pohonu. Dle předběžných informací by mělo jít o nejprogresivnější vůz značky Lincoln za několik posledních desetiletí. Této skutečnosti nasvědčuje i fakt, že všechna palubní upozornění pro připravovaný model nahrál filharmonický orchestr města Detroit, kde automobilka Lincoln sídlí.

Podle vedení značky vznikal nový Aviator se skutečným citem pro detail a stává se zhmotněním dlouhodobé vize Lincolnu o precizní stavbě prvotřídních vozů i pro tu nejnáročnější klientelu. Finální podoba očekávané novinky bude odhalena 30. listopadu na motor show v Los Angeles, která potrvá až do 10. prosince.

Zdroj: Thetorquereport.com