zdroj: instagram

Jungle a jejich betonová džungle už 12/11 v pražské Roxy

Britský neo-soulový kolektiv Jungle navštíví v rámci série mejdanů [loveit] sound Prahu.

9. listopad 2018 14:15:17

Jungle jsou britský neo-soulový kolektiv vytvořený dvěma producenty a multi-instrumentalisty  – Tomem “T” McFarlandem a Joshem „J“ Lloyd-Watsonem. Do pražské Roxy se jejich dnes už sedmičlenný kolektiv vrací již 12. listopadu s čerstvou druhou deskou For Ever. Support obstará Piqi Miqi, americký zpěvák, rapper a producent usazený v Praze. Poslední vstupenky (590 Kč) jsou k dostání na fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketmaster. Show se koná v rámci série [loveit] sound podporované Jägermeisterem.

V roce 2014 Jungle vydali svůj eponymní debut s několika soulovými klasikami jako Platoon nebo Busy Earnin’ a vysloužili si nominaci na prestižní Mercury Prize i uznání od Noela Gallaghera, který o albu prohlásil, že je „zatraceně skvělé“. Kapele se na něm díky aktuální hudební kombinaci doprovázené unikátními vizuály z tanečního světa *Jungle* podařilo zachytit zvuk mladého Londýna.

O čtyři roky později vydávají novinku For Ever. Jestliže bylo debutové album hudebním doprovodem k představám o místech, na která se Jungle nikdy nedostali, For Ever je inspirováno zážitky z míst, o nichž tak dlouho snili a už je navštívili. "J" a “T” se tentokrát sešli v Los Angeles, kde desku chtěli napsat a nahrát. Nakonec se vrátili zpět do Anglie, protože jejich představa o životě v Kalifornii se ne zcela podobala realitě. Doma v Londýně se dali dohromady s mladým producentem Inflem a společně vytvořili desku, kterou Jungle připodobňují k post-apokalyptickému rádiovému vysílání hrající výhradně rozchodové písně.

Vstupenky a více informací.
Událost na Facebooku.