Zdroj: Flying Architecture

Poblíž Moskvy vyroste zcela nové chytré město od Zaha Hadid Architects

Chytré město Rublyovo-Arkhangelskoye má sloužit k plynulé expanzi neustále rostoucí Moskvy a zároveň se stát vzorem pro města budoucnosti.

9. listopad 2018 11:44:49

Západně od Moskvy bude vybudováno zcela nové město s názvem Rublyovo-Arkhangelskoye, které se má stát globálním vzorem pro chytrá a udržitelná města budoucnosti. Kromě domovů pro 66 500 lidí, škol, zdravotnických zařízení, dopravní infrastruktury, nákupní čtvrti a občanských i kulturních institucí se zde bude nacházet také 800 000 čtverečních metrů kancelářských prostor určených pro sektory finančnictví, poradenství a práva, které v Moskvě zaznamenávají rychlý růst.

Návrhem města se zabývá slavné studio Zaha Hadid Architects ve spolupráci s ruskou firmou TPO Pride Architects a několika dalšími achitekty. Společně budou usilovat o to, aby město Rublyovo-Arkhangelskoye představovalo rozmanitý ekosystém propojující moderní a udržitelné technologie s místy pro bydlení, práci, studium a volnočasové aktivity, který bude zároveň podporovat občanskou angažovanost a kulturní komunikaci.

V projektu se architekti zaměří především na udržitelnou výrobu a spotřebu energie z lokálních zdrojů a také na integraci elektrické mobility společně s inovativními technologiemi, infrastrukturou a službami, jejichž cílem bude zvýšit konektivitu a úspornost.

Zdroj: designboom