Zdroj: Nick Statt/The Verge

Samsung konečně představuje svůj smartphone s ohebným displejem

Po dlouhých měsících spekulací a teaserů jihokorejský technologický gigant konečně odhalil své zařízení s ohebným displejem, a vypadá to, že se máme na co těšit.

8. listopad 2018 11:28:06

Nedávno jsme byli svědky zahájení prodeje prvního skládacího zařízení s ohebným displejem, se kterým překvapivě nepřišel žádný z předních světových výrobců elektroniky, ale menší firma Royole. Samsung, od kterého se odhalení ohebného smartphonu již nějakou dobu očekávalo, na sebe nenechal dlouho čekat a přichází s technologií ohebného displeje zvanou Infinity Flex Display, kterou zabudoval do skládacího zařízení o velikosti tabletu.


Zdroj: The Verge

Zařízení bylo představeno na včerejší vývojářské konferenci Samsungu Justinem Denisonem, viceprezidentem pro marketing. Disponuje kompaktním designem se dvěma displeji, přičemž ten větší z nich při rozložení nabídne uhlopříčku 7,3 palců, a je vybaveno také novou funkci zvanou “multi-active window", která umožní využívání až tří aktivních aplikací najednou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený CNET (@cnet),

Co se softwaru týče, budou ohebné smartphony využívat Android, kdy Google již nyní poskytuje informace vývojářům, aby mohli začít stávající funkce Androidu uzpůsobovat ohebnému displeji. Dle informací Samsungu je zahájení sériové výroby “otázkou několika měsíců”, žádné přesné datum však firma zatím neuvádí.

Zdroj: The Verge, HypeBeast