Zdroj: Propertuity

Modulární obytný dům ze 140 nákladních kontejnerů zdobí ulice Johannesburgu

Modularita představuje jeden z možných směrů, jakými by se městské bydlení mohlo v budoucnu ubírat, a tento projekt bezpochyby mluví v její prospěch.

7. listopad 2018 13:41:06

Architektonické studio LOT-EK navrhlo modulární obytnou budovu tvořenou 140 speciálně upravenými nákladními kontejnery. O realizaci návrhu se následně postarala firma Propertuity. Budova s názvem Drivelines se nachází v johannesburgské čtvrti Maboneng, která v rámci snahy města o opětovné zalidnění centra prostřednictvím nových modelů městského bydlení zažívá zásadní přeměnu a obnovu. Skládá ze dvou ramen, které svírají společné nádvoří.


Zdroj: Dave Southwood

Prostory v přízemní budovy jsou vyhrazeny pro maloobchodníky, v šesti nadzemních patrech pak najdeme bytové jednotky ve formě prostorných studií o rozloze 28 až 56 čtverečních metrů. Součástí všech jednotek je také venkovní prostor na vnitřní straně budovy čelem ke společnému nádvoří. Samotné kontejnery na sebe byly naskládány a upraveny až přímo na místě. Diagonální výřezy vedoucí z rohů do středu pak vytváří prostorná okna jednotlivých studií a zároveň také vzorování na fasádě celé budovy.

Zdroj: designboom