Foto: Skyrisemiami.com

V Miami vyroste nejvyšší budova Floridy

Nový mrakodrap na pobřeží Miami bude plnit primární úlohu vertikálního zábavního parku a s výškou 305 metrů se stane nejvyšší výškovou budovou na území celé Floridy.

7. listopad 2018 08:46:32

O podobu nového mrakodrapu o výšce 305 metrů se postarala kancelář Arquitectonica. Budova s označením SkyRise Miami vzniká na základě kapitálu společnosti Legend, která je dlouhodobě aktivní v zábavním průmyslu. Nová dominanta Floridy by se tak měla stát vyhledávanou atrakcí v podobě vertikálního zábavního parku.

Mrakodrap moderní konstrukce, jehož zevnějšek evokuje tvar písmene R, bude umístěn v samotném centru města nedaleko Miami Beach a kromě zábavy poskytne také impozantní výhled na město, lagunu Biscayne Bay, okolní části Floridy či Atlantský oceán. Vzhledem k častým hurikánům v regionu je budova navržena tak, aby zvládla odolat větru o rychlosti až 186 km/h. V kontextu města se tato stavba, jakožto výšková dominanta, stane definicí panoramatu celé lokality.

Samotné vnitřní prostory nabídnou četné vyžití v podobě hudebních sálů, divadla, VIP salonů, virtuální reality či nespočtu atrakcí nejrůznějších témat. Budova by se tak měla stát vyhledávaným místem odpočinku a zábavy jak pro obyvatele Floridy, tak pro turisty, kteří Miami navštěvují. Výstavba mrakodrapu SkyRise Miami by měla započít začátkem příštího roku. Veřejnosti se pak komplex otevře v roce 2023.

Zdroj: Archdaily.com