Zdroj: Tesla

Nový pickup od Tesly bude podle Muska "jako vystřižený z Blade Runnera"

Jihoafrický podnikatel v nedávném rozhovoru prohlásil, že z nového pickupu od Tesly se i jemu samotnému tají dech.

4. listopad 2018 14:56:31

Elon Musk často v rozhovorech a na sociálních sítích poodhaluje informace o nadcházejících produktech ať už z dílny SpaceX, The Boring Company či Tesly. A právě z nového pickupu od Tesly, o kterém se Jihoafričan již dříve několikrát zmínil, je v současnosti dle svých slov nadšený nejvíce. V rozhovoru pro server Recode tento nový vůz označil za “futuristický cyberpunkový pickup jako z Blade Runnera”.


Zdroj: Tesla

“Bude to úžasné, bude to skvělé. Bude to dechberoucí. Alespoň mně se z toho dech tají. Bude to skutečně skvělé,” neskrýval Musk své nadšení. Hlavním cílem elektrického pickupu je minimalizovat využití benzinových a dieselových nákladních vozů na silnicích, avšak jeho nekonvenční a na první pohled temný design se setkal také s jistým odporem. “Tento pickup je něco, co chci udělat již dlouho. Pokud se bude líbit jen malému počtu lidí, nejspíš v budoucnu vyrobíme také nějaký konvenčnější,” uvádí Musk.


Podle informací, které odhalil již dříve, nabídne pickup duální motor s pohonem na všechna čtyři kola, “šílený točivý moment” a 240V zásuvky, které bude možné využívat celý den bez potřeby dobíjení. Vypadá to tedy, že se máme na co těšit.

Zdroj: HypeBeast