Ferrari 330 Shooting Brake. Jediný exemplář míří do aukce

Raritní Ferrari 330 s karosérií Shooting Brake od Vignale, jenž vlastnil i Jay Kay z Jamiroquai, míří v prosinci do aukce.

1. listopad 2018 15:21:02

Příběh tohoto unikátního vozu se začal psát v roce 1965. Tehdy šlo ještě o běžné Ferrari 330 GT druhé výrobní série v červené barvě s klasickým továrním interiérem. Vůz byl prodán u prodejce vozů Ferrari, Luigi Chinetti Motors, v americkém Connecticutu.

O pouhé dva roky později se tento sporťák objevil zpět u prodejce, kde jej původní majitel zakoupil. Luigi Chinetti mladší se však rozhodl elegantní Ferrari 330 GT z poloviny šedesátých let přestavět do nové podoby s karosérií Shooting Brake. Pro návrh nové karosérie se tedy spojil s americkým ilustrátorem Bobem Peakem, přičemž výsledek jejich práce zaslali do italské karosárny Vignale, která stála např. za návrhem Tatry 613.


Foto: Top Gear

Karosárna Vignale zhotovila plánovanou přestavbu a výsledkem se stalo Ferrari 330 s karosérií Shooting brake v zelené metalické barvě se zlatou střechou. Vůz vzbudil pozornost na autosalonu v Turíně a později putoval po USA, dokud nebyl v roce 1990 odkoupen zpět do Evropy. Nový majitel z Paříže vůz podrobil důkladné renovaci a vlastnil jej až do roku 2011. Tehdy si tento elegantní stroj koupil sám Jay Kay z uskupení Jamiroquai, jenž jej vlastnil až do roku 2015, kdy jej prodal novému majiteli z Ohia.

Současný majitel tento čtyřmístný vůz s čtyřlitrovým dvanáctiválcem pod kapotou opatřil novým lakem a v prosinci jej posílá do aukce, která proběhne v Petersen Automotive Museum v Los Angeles. V případě zájmu se do aukce můžete registrovat zde.

Příběh Tatry 613 s karosérií Vignale

Zdroj: Topgear.com