Foto: Yves Behár

Prefabrikované domy mají pomoci s nedostatečnou nabídkou bydlení v Kalifornii

Zakladatel společnosti Fuseproject Yves Behár představil projekt prefabrikovaných domů, které by měly pomoci s řešením bytové krize v Kalifornii.

1. listopad 2018 14:44:19

Americký stát Kalifornie se v posledních letech potýká s nepříjemným fenoménem, kdy poptávka po bydlení značně převýšila nabídku. Náklady na vlastní bydlení jsou zde navíc stále vyšší. Kalifornští zákonodárci tedy přišli s několika reformami pro řešení této krize, na což zareagoval designér Yves Behár svým projektem prefabrikovaných domů.

Yves Behár a jeho společnost Fuseproject se pro vývoj prefabrikovaných domů spojili s jednou z kalifornských továren a výsledkem je obytný systém LivingHome YB1, jenž poskytuje plnohodnotné funkční bydlení a zároveň vysokou míru personalizace dle přání zákazníka. Průmyslová výroba těchto do značné míry unifikovaných domů pak velmi snižuje náklady jak na pořízení, tak na následnou stavbu.


Foto: Yves Behár

Systém LivingHome YB1 bude možné zakoupit ve specifikaci s rozlohou od 76 do 366 čtverečních metrů. Zákazník si bude moci zvolit povrchovou úpravu a materiál vnější fasády, rozložení střechy a střešní krytinu, stejně jako velikost a umístění oken. Interiér pak bude nabízen v několika různých konfiguracích s ohledem na potřeby jednotlivých společenských vrstev.

Autoři projektu nehledí pouze na specifické potřeby zákazníka dle jeho vkusu a životního stylu, ale také na klimatické podmínky. Proto je tento obytný systém navržen jak ve variantě s vyšší mírou zateplení a hospodaření s teplem, tak ve verzi se solárními panely na střeše pro teplejší oblasti. Celkově by měly všechny unifikované domy odpovídat aktuálním trendům, být šetrné k životnímu prostředí a také zvládat samy hospodařit s využitím zdrojů a energií pro co nejvyšší hospodárnost bydlení.

Zdroj: Designboom