Zdroj: Pizza Hut

Vodíkový pickup s robotickou kuchyní od Pizza Hutu vám sám upeče pizzu

Chrání planetu a k tomu vám připraví čerstvou pizzu přímo za jízdy. Co víc si přát?

31. říjen 2018 14:15:52

Americký restaurační řetězec Pizza Hut spojil síly s japonskou Toyotou a společně představují koncept vodíkem poháněného pickupu s názvem Tundra Pie Pro. Kromě vodíkového palivového článku je tento vůz výjimečný také speciálně uzpůsobeným nákladovým prostorem, kde se nachází trouba pro pečení pizzy a také pár robotických paží, které ji obsluhují. Tyto paže nejprve vloží předpřipravenou pizzu do trouby a po upečení ji nakrájí na díly a samy vloží do krabice.


Zdroj: Pizza Hut

Celý proces trvá zhruba 6–7 minut, což znamená, že vám vůz pizzu může upéct během cesty k vašemu domu, i když bydlíte nedaleko. Robotická kuchyň i samotný pickup jsou poháněny vodíkem, takže si rovněž nemusíte dělat starosti o životní prostředí. Než ale podobný vůz uvidíme v ulicích, budeme si nejspíš muset počkat. I když pomineme náklady, má tento koncept hned několik zjevných nedostatků, které by u produkčního modelu bylo nutné vyřešit.

Na první pohled vás možná napadne, že vozu chybí střecha, která by kuchyň kryla. Dalším faktorem jsou vodíkové čerpací stanice, kterých v současné době zdaleka není tolik, aby se provoz podobného vozu vyplatil. Firma však tímto konceptem chtěla spíše nastínit, jak by rozvoz jídel mohl fungovat v budoucnu, až se sníží náklady a potřebná technologie bude dostupnější.

Zdroj: Engadget