Foto: Topspeed.com

Morgan připravuje novou vlajkovou loď

Tradiční britská malosériová automobilka připravuje novou vlajkovou loď, která by měla značce zajistit odbyt po roce 2020.

31. říjen 2018 12:27:31

Automobilka Morgan vyrábí již 109 let automobily tradiční koncepce a velmi konzervativních tvarů, které lze z dnešního pohledu označit za skutečné automobilové retro. Legendární výrobce ikonických roadsterů však nyní ohlásil plány na příchod nového modelu, jenž by měl zaujmout klienty značky v nadcházejícím desetiletí. Nový vrcholný model by měl být nabízen s otevřenou i uzavřenou karosérií, využívat moderní technologie a zároveň se držet nezaměnitelných tvarů vozů Morgan v kombinaci s tradičním uspořádáním pohonu zadní nápravy.

V současnosti nabízí tato malá britská automobilka pouze vozy vycházející z původního roadsteru a legendární “threewheeler,” jehož výroba byla před pár lety obnovena. I přes četné inovace se však stále jedná o desítky let staré konstrukce, které mohou zaujmout téměř výhradně svou osobitostí a dojmem, že se jedná o auta z poloviny minulého století. Výroba podstatně modernější modelové řady Aero s technikou BMW byla mezitím ukončena a produkce plánované řady EvaGT nakonec ani nikdy nezačala.


Model Eva GT (vlevo) se sériové výroby z finančních důvodů nakonec nedočkal. Jeho předchůdce Aero (vpravo) již mezitím v nabídce Morganu dosloužil. Foto: Talkmorgan.com

Pro budoucí existenci této legendární značky pro skutečné automobilové fajnšmekry bude tedy příchod novinky zcela stěžejní. Připravovaný nový Morgan bude koncepčně i karosérií odkazovat na tradici značky, ale zároveň nabídne zcela nový hliníkový podvozek, motor o výkonu 350 koní v kombinaci s manuální převodovkou a vyloučena není ani plně elektrifikovaná verze vozu. Nového Morganu, na kterém pracuje vývojový tým čítající pouhých 30 vývojářů, bychom se v sériové podobě měli dočkat na začátku příští dekády.


Zdroj: Topspeed.com