Zdroj: Sarah Tew/CNET

Apple odhalil nový MacBook Air, iPad Pro a konečně také Mac Mini

Šéfové Applu včera na konferenci v newyorském BAM Howard Gilman Opera House představili hned několik novinek.

31. říjen 2018 08:47:42

Vezměme to pěkně popořadě. Nový MacBook Air je prvním řádným oživením této produktové řady. Zatímco minulý rok Apple přidal spíše minoritní vylepšení, letošní verze je na tom mnohem lépe. MacBook Air disponuje 13,5palcovým Edge-to-Edge Retina displejem, je lehčí a tenčí než jeho předchozí modely a obsahuje čip T2, který Apple minulý rok zavedl u MacBooku Pro a iMacu Pro. Uvnitř najdeme dvoujádrový procesor Intel 8. generace s integrovanou grafikou, až 16 GB RAM a pevný disk s kapacitou až 1,5 TB.

Za základní verzi zaplatíte zhruba 27 400 Kč (1 199 dolarů).

Dále zde máme zcela nový tablet iPad Pro, se kterým má Apple velké cíle. Věří totiž, že svým uživatelským rozhraním může konkurovat notebookům, a v některých ohledech je dokonce i předčit. Zákazníci si budou moci vybrat mezi dvěma verzemi s 11 a 12,9palcovým Edge-to-Edge Liquid Retina displejem. Díky vysoce výkonnému procesoru A12X Bionic nabídne dvojnásobný výkon oproti předchozí generaci. Velkým plusem je také kapacita baterie, která bez nabíjení vydrží celý den. Tablet lze propojit se stylusem Apple Pencil 2 a také chytrou klávesnicí Smart Keyboard Folio.

Za základní verzi s 11palcovým displejem a 64GB úložištěm zaplatíte 22 990 Kč. Tato cena však nezahrnuje Apple Pencil 2, který je nutné koupit samostatně za 3 490 Kč.

A nakonec zde máme léta očekávanou novou verzi Macu Mini. Tato malá krabička v sobě skrývá vysoký výkon v podobě čtyřjádrového procesoru Intel 8. generace s možností upgradu na šestijádrový Intel Core i7. Dokáže pojmout až 64 GB paměti RAM a každá verze disponuje flash pamětí o kapacitě až 2 TB. Proměnou prošly také porty, které nyní čítají čtyřikrát Thunderbolt 3, HDMI 2.0, dvakrát USB-A, audio jack a Gigabit Ethernet.

Základní verze s 8GB RAM a 128GB úložištěm bude k dostání za 23 990 Kč.

Zdroj: HypeBeast, Letem Světem Applem