Sonické kytary z Kanady Metric poprvé v Praze

Kanadská indie rocková skupina Metric vedená hlasem Emily Haines přijede poprvé do České republiky. Zasoutěžte si o dva lístky na našem Instagramu!

30. říjen 2018 18:39:25

Kanadská indie rocková skupina Metric vedená hlasem Emily Haines přijede poprvé do České republiky. Prvního listopadu zavítá do pražské Roxy představit sedmé album Art of Doubt. Vstupenky (550 Kč) jsou v prodeji na webu fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster. Koncert se koná v rámci série [loveit] sound podporované Jägermeisterem a dva lístky můžeš vyhrát již teď na našem Instagramu.

Na nové album kapela lákala prvním singlem Dark Saturday, o kterém Haines říká: „Chtěli jsme, aby naším prvním singlem byla právě kytarová Dark Saturday, abychom všem dali vědět, že jsme zpátky ve hře. Píseň pojednává o dystopickém nočním životě v prázdném městě, ve kterém jsou všichni bohatí a kde je všechno zdarma.“

Skupina vznikla v roce 1998 v kanadském Torontu. Původně se jednalo o duo zpěvačky Haines a jejího kolegy Jamese Shawa pod hlavičkou projektu Mainstream. Brzy se přejmenovali na Metric podle programu, který Shaw vytvořil pro své klávesy. Během dalších let k sobě přizvali další dva hudebníky a v roce 2003 vydali svou první desku Old World Underground, Where Are You Now?. Druhé album Live It Outvydané v roce 2005 posbíralo nominace na kanadskou desku roku (Polaris Music Prize) a nominaci na alternativní desku roku (Juno Awards). Do dnešního dne stihli vydat další čtyři desky a získat mnoho ocenění, například v roce 2010 za kanadskou kapelu roku. V témže roce nahráli i titulní skladbu k třetímu pokračování filmové adaptace The Twilight Saga: Eclipse.

S chystaným albem se Metric rozhodli udělat změnu. Produkce se místo kytaristy Shawa ujal Justin Meldal-Johnsen známý pro spolupráci s M83, Beckem nebo Nine Inch Nails. Desku nahrávali ve vlastním studiu v Torontu a s mixem jim pomáhal Tony Hoffer, který se podílel na nahrávkách Air, Phoenix nebo Depeche Mode. Shaw k výměně v týmu řekl: „Justin byl tím, co jsme potřebovali. S každým z nás pracoval samostatně a dokázal z nás dostat to nejlepší. Po tolika letech v kapele jsme to už sami neuměli a on udělal práci za nás, zatímco my se mohli soustředit na hraní. Na tomhle albu se nám znovu podařilo objevit něco, co jme za ty roky ztratili.“

Jako předskokan vystoupí rakousko-americký hudebník James Hersey, upsaný pod legendární značku Glassnote Records, pod níž vydávají také Phoenix či Mumford & Sons.