Zdroj: Harley-Davidson

První elektrický Harley-Davidson bude veřejně představen na veletrhu v Miláně

Kultovní americká značka se chce stát lídrem ve vývoji elektrických motocyklů, a model LiveWire představuje první krok k tomuto cíli.

30. říjen 2018 18:01:52

Americký výrobce motocyklů Harley-Davidson oznámil, že jeho první elektrický model známý jako LiveWire bude oficiálně představen na jednom z největších motorkářských veletrhů světa, EICMA 2018, který ve dnech od 6. až 11. listopadu proběhne v Miláně. Tak jako u všech ostatních motocyklů této značky i od LiveWire můžete očekávat nezaměnitelný harleyovský styl a vysoký výkon. Jediné, čím se od ostatních modelů odlišuje, je právě elektrický pohon.


Zdroj: Harley-Davidson

Elektrický model LiveWire byl poprvé oznámen v červenci tohoto roku jakožto součást růstové strategie, kdy se Harley-Davidson chce stát lídrem elektrifikace svého oboru. Veletrh EICMA tak bude první příležitostí, kdy si veřejnost bude moci produkční model LiveWire, který je připraven na zahájení prodeje v roce 2019, prohlédnout pěkně zblízka.

Firma dále údajně chystá také další elektrické modely, které se budou vyznačovat lehkostí a živostí, a budou tak ideálními společníky pro pohyb v městském prostředí. Na ty si však podle všeho počkáme minimálně do roku 2022.

Zdroj: designboom