Zdroj: UJET

UJET: Chytrý skládací skútr s oddělitelnou baterií, která může sloužit jako powerbanka

S elektrickými skútry a dalšími alternativními dopravními prostředky určenými do města se v poslední době roztrhl pytel. Lucemburský UJET však rozhodně není tuctovou záležitostí.

28. říjen 2018 11:26:33

Lucemburská firma UJET vytvořila plně skládací elektrický skútr s chytrou konektivitou, který na první pohled představuje ideální dopravní prostředek do městského prostředí. Skútr disponuje 14palcovými koly a rámem z hořčíkových vláken, který mu dává asymetrický a hranatý tvar. Firma chce prostřednictvím tohoto skútru nabídnout čistou, udržitelnou a tichou alternativu mobility.

Zákazník si může vybrat ze dvou variant baterií, které nabízí dojezd 70 a 150 km a váží 43 a 48 kg. Baterii lze od skútru zcela oddělit, a může tak sloužit samostatně jakožto obří powerbanka či bluetooth reproduktor. Na řídítkách najdete HD kameru nasměrovanou vpřed a dotykovou obrazovku, která ukazuje rychlost a další informace shromažďované 20 senzory rozmístěnými po celém rámu skútru.


Oddělitelná baterie, zdroj: UJET

Prostřednictvím vlastní aplikace pak uživatelé mohou propojit své zařízení s dotykovou obrazovkou například pro účely navigace a také skútr na dálku odemykat a zamykat. Skútr UJET koupíte za 220 000 Kč (kratší dojezd), nebo 245 000 Kč (delší dojezd).

Zdroj: designboom