Foto: McLaren

McLaren odhalil svůj vrcholný model Speedtail

Britský výrobce odhalil svůj vrcholný model Speedtail, jenž míří s maximální rychlostí přes 400 km/h a luxusním interiérem proti Bugatti Chiron.

27. říjen 2018 11:33:26

Očekávaná novinka Speedtail z vrcholné řady Ultimate Series se stává s maximální rychlostí 403 km/h nejrychlejším vozem v historii značky. Vůz s přísně aerodynamickou karosérií zároveň svým uspořádáním sedadel 1+2 odkazuje na legendární McLaren F1.

Třímístné hypersportovní GT s hybridním pohonem pohánějícím zadní nápravu nabízí výkon 1050 koňských sil, které jsou generovány vidlicovým osmiválcem v kombinaci s elektromotorem. Ačkoliv zatím nebyly bližší informace o pohonném ústrojí odhaleny, je zřejmé, že se jedná o velmi extrémní stroj. Z nuly na třistovku se vůz dostane pod 13 sekund.


Foto: McLaren

Karoserie novinky vznikla v úzké spolupráci se specialisty na aerodynamiku, což dalo vzniknout futuristicky vyhlížejícímu vozu s maximálně minimalizovaným odporem vzduchu. Základ celého auta tvoří karbonový rám s řadou prvků z titanu. Karbon byl pak uplatněn také na karoserii, což zajistilo přes pět metrů dlouhému vozu hmotnost 1430 kilogramů.

Interiér se nese v luxusním duchu s uplatněním řady moderních technologií. Majitel si jej navíc bude moci sám personalizovat dle vlastních přání. Nejvýraznějším prvkem je zde centrální umístění pozice řidiče, jako tomu bylo u legendárního McLarenu F1. Nový McLaren Speedtail vznikne stejně jako model F1 v sérii pouhých 106 exemplářů s cenovkou odpovídající hodnotě 51 milionů korun. I přes tuto sumu je již všech 106 plánovaných vozů rezervováno budoucími majiteli, kteří se svého McLarenu Speedtail dočkají v roce 2020.

Zdroj: Topgear.com