Foto: Designboom.com

V Polsku vyrostl rodinný dům, jenž svými tvary navazuje na okolní hory

V polském okresu Bílsko-Bělá vyrostl rodinný dům od architektů z MUS, který svými tvary odkazuje na členitou hornatou krajinu v okolí.

25. říjen 2018 13:58:53

Architekti z kanceláře MUS se postarali o velmi netradiční křivky nového rodinného domu v horské oblasti polského okresu Bílsko-Bělá nedaleko českých a slovenských hranic. Dům s příznačným pojmenováním “Černá skála” je abstraktní interpretací okolních hor.

Stavba inspirovaná okolním prostředím je postavena velkou měrou ze dřeva, které je dále pokryto tmavými černými dlaždicemi, jenž objektu dodávají značně futuristický a umělecký vzhled. Budova se vyznačuje ostře řezanými hranami a zároveň absencí jasně definovaných přechodů mezi zdí a střechou. Netradiční obytná skulptura tak vyvrací všechny zažité stereotypy o podobě rodinných domů.

Umístění domu na vrcholku hory dalo architektům prostor pro rozsáhlejší členění interiéru dle rozmanitých podmínek nerovného stanoviště. Výsledkem je budova o dvou podlažích s garáží a otevřeným prostorem směrem do zahrady. Stěny stavby jsou dynamicky zakřiveny směrem na jih a na východ, čímž dům získává svůj silně autentický vzhled, kterým zároveň zapadá do okolního prostředí regionu.

Zdroj: Designboom.com