Zdroj: Spielvogel/Wikimedia Commons

Volocopter bude příští rok testovat autonomní taxi drony v Singapuru

Singapurskými ulicemi se v druhé polovině roku 2019 budou prohánět autonomní drony s 18 vrtulemi, jejichž testování by mělo být zakončeno ukázkovými lety pro veřejnost.

25. říjen 2018 10:20:52

Volocopter je jednou z předních firem zabývajících se vývojem autonomních létajících taxi. Svůj dopravní prostředek, který na první pohled připomíná křížence vrtulníku a dronu, již testovala v Dubaji a také v Německu. Další lokalitou, kde budou tyto dvoumístné drony létat ulicemi, je Singapur. Firma v současné době vyjednává s tamními úřady o rozsahu testů, které plánuje zakončit ukázkovými lety pro veřejnost.


Zdroj: Volocopter

Jak firma uvádí v tiskové zprávě, “Volokoptéry” jsou elektricky poháněné letouny, které startují a přistávají vertikálně a neprodukují žádné emise. “Začínáme se připravovat na zavádění prvních stálých tras ve městech. Singapur je pro tento počin logickým partnerem. Jedná se totiž o město, které je skutečným průkopníkem v oblasti technologií a městského rozvoje. Jsme přesvědčeni, že tento vzrušující krok nás opět posune blíže k tomu, aby se vzdušná taxi služba stala realitou,” uvádí CEO firmy Florian Reuter.

Pokud se singapurské testy vydaří, vývoj technologie půjde podle plánu a podaří se zajistit podporu zákonodárců, mohli byste vzdušným taxi cestovat již za pět let. Volocopter samozřejmě není jedinou firmou, která se touto technologií zabývá. Na zavedení vzdušné taxi dopravy pracuje také například Uber, Audi ve spolupráci s Airbusem, nebo třeba spoluzakladatel Googlu Larry Page se svou firmou Kitty Hawk.

Zdroj: Engadget