Foto: Ares Design

Ares Design oživuje vzácné Ferrari 412

Ares Design připravuje čtyřmístné GT s designem odkazujícím na Ferrari 412 z konce osmdesátých let.

23. říjen 2018 16:40:59

Ferrari 412 bylo vyráběno v letech 1985 až 1989 jako přímá evoluce modelu 365 z pera legendárního Leonarda Fioravantiho. Typ 412 s designem věhlasného studia Pininfarina byl ve své době jediným vozem své značky, jenž nabízel čtyřmístné uspořádání interiéru. Pro tržní neúspěch byl však model 412 předčasně vyřazen z nabídky, přičemž za necelé čtyři roky v produkci bylo zhotoveno pouhých 576 exemplářů tohoto pozapomenutého elegantního stroje.

Nyní se však zdá, že by se tento sběratelsky ceněný unikát mohl vrátit. Firma Ares Design, za jejímž vznikem stojí bývalý ředitel Lotusu, odhalila svůj projekt nového čtyřmístného sporťáku s kódovým označením “Pony”. Dle zveřejněných výkresů a informací bude projekt Pony do značné míry reinkarnací původního Ferrari 412 a to nejen svou koncepcí, ale i vzezřením.

Ares Design má v plánu pro svou novinku využít techniku současného Ferrari GTC4Lusso, jehož pohonná jednotka vozu zajistí solidních 690 koní pod kapotou a pohon všech kol. Na základech ze současné produkce maranellského výrobce bude posazena zcela nová retro karoserie z karbonových vláken, jejíž křivky vycházejí z již zmiňovaného modelu 412. Interiér se pak ponese v luxusním duchu a nabídne mimo jiné např. palubní infotainment od firmy Apple.

Cenu připravovaného modelu zatím neznáme, ale můžeme předpokládat, že půjde o přísně limitovanou edici s cenovkou vysoko nad hodnotou Ferrari GTC4Lusso, jenž poslouží jako dárce orgánů. Kromě projektu Pony se Ares Design, jenž vznikl v italské Modeně teprve roku 2014, věnuje také produkci motocyklů a jiných exkluzivních vozů s retro prvky.

Zdroj: Top Gear