Zdroj: PACO

Tým designérů chce obehnat Mars obří konstrukcí vytvářející obyvatelnou atmosféru

Tvůrci konceptu tvrdí, že prostřednictvím uměle vyvolaného globálního oteplování lze na Rudé planetě vytvořit obyvatelné podmínky a také dostatek kapalné vody.

Út 23. říjen 2018 14:50 +0200

Tým italských designérů ze studia PACO představil svou vizi vytvoření vhodných podmínek pro život na Marsu. Tzv. Hyperdome je konstrukce obepínající celou Rudou planetu, která zde dokáže vytvořit obyvatelnou atmosféru a povrchovou vodu. Jednotlivé díly konstrukce by byly vyrobeny na Zemi a následně dopraveny na oběžnou dráhu Marsu, kde by proběhla také jejich montáž.


Zdroj: PACO

Firma tvrdí, že vodu lze namísto odpalování termonukleárních střel na zledovatělý povrch Marsu získat prostřednictvím uměle vyvolaného globálního oteplování, kdy se kolem planety vytvoří obrovský “skleník”. A právě k tomu má sloužit konstrukce Hyperdome, která údajně zvýší teplotu i tlak v tamní atmosféře, což umožní rozšíření vody po celém povrchu planety.


Zdroj: PACO

Konstrukci bude možné postavit díky inovativnímu a stavebnímu procesu využívajícímu nejmodernější technologie. Obrovské nosníky a panely dopravené ze Země budou propojeny, aniž by se musely dotýkat povrchu Marsu. Po dokončení celého procesu se konstrukce bude pohybovat po jeho oběžné dráze.

Zdroj: designboom