Zdroj: PACO

Tým designérů chce obehnat Mars obří konstrukcí vytvářející obyvatelnou atmosféru

Tvůrci konceptu tvrdí, že prostřednictvím uměle vyvolaného globálního oteplování lze na Rudé planetě vytvořit obyvatelné podmínky a také dostatek kapalné vody.

23. říjen 2018 14:50:30

Tým italských designérů ze studia PACO představil svou vizi vytvoření vhodných podmínek pro život na Marsu. Tzv. Hyperdome je konstrukce obepínající celou Rudou planetu, která zde dokáže vytvořit obyvatelnou atmosféru a povrchovou vodu. Jednotlivé díly konstrukce by byly vyrobeny na Zemi a následně dopraveny na oběžnou dráhu Marsu, kde by proběhla také jejich montáž.


Zdroj: PACO

Firma tvrdí, že vodu lze namísto odpalování termonukleárních střel na zledovatělý povrch Marsu získat prostřednictvím uměle vyvolaného globálního oteplování, kdy se kolem planety vytvoří obrovský “skleník”. A právě k tomu má sloužit konstrukce Hyperdome, která údajně zvýší teplotu i tlak v tamní atmosféře, což umožní rozšíření vody po celém povrchu planety.


Zdroj: PACO

Konstrukci bude možné postavit díky inovativnímu a stavebnímu procesu využívajícímu nejmodernější technologie. Obrovské nosníky a panely dopravené ze Země budou propojeny, aniž by se musely dotýkat povrchu Marsu. Po dokončení celého procesu se konstrukce bude pohybovat po jeho oběžné dráze.

Zdroj: designboom