Zdroj: Bret Hartman/TED

Elon Musk oznámil datum otevření prvního hyperloopu

Pokud jste si mysleli, že od uvedení technologie Hyperloopu do reálného provozu nás dělí ještě řada let, tak vás toto datum nejspíš přinejmenším překvapí.

22. říjen 2018 15:14:14

Slavný jihoafrický podnikatel před několika hodinami na svém Twitteru oznámil, že testovací tunel jeho hyperloopu v losangeleském Hawthorne, za kterým stojí jeho firma Boring Company, bude otevřen pro veřejný provoz již za méně než dva měsíce. “Testovací tunel je téměř dokončen,” napsal Musk a dodal: “Otevřen bude 10. prosince.” V komentářích následně ještě doplnil, že následující den po slavnostním otevření se budou lidé moci projet tunelem zdarma.


Ačkoli tato zpráva dodává Muskově vizi hyperrychlého dopravního systému značnou dávku optimismu, klíčové otázky stále zůstávají nezodpovězené. Dosud není jasné, jakým způsobem Musk hodlá dosáhnout maximální rychlosti 1220 km/h, kterou již od začátku vývoje této technologie slibuje. Testovací tunel nabídne nejvyšší rychlost 250 km/h, což má sice do cílové hranice rychlosti zvuku ještě daleko, nicméně i tak se již jedná o působivé číslo a příslib do budoucna.


Zdroj: Bloomberg, HypeBeast