Zdroj: Boston Dynamics/YouTube

VIDEO: Čtyřnohý robot od Boston Dynamics tančí na Uptown Funk

Firma Boston Dynamics nám v novém videu ukazuje, že vypořádat se s Marsem pro jejího robota s názvem Spot není žádný problém, byť se zatím jedná pouze o Bruna Marse.

22. říjen 2018 14:30:25

Nedávno jste se u nás mohli podívat na video, na kterém dvounohý humanoidní robot Atlas z dílny Boston Dynamics hravě zvládá parkour. Ani jsme se nenadáli a přední hráč světové robotiky je zde s dalším mimořádným počinem. Na svůj YouTube kanál totiž nahrál další video, jehož hlavním hrdinou je tentokrát čtyřnohý robot Spot, který za zvuku písně Upton Funk od Bruna Marse předvádí ladné taneční kreace.

Na rozdíl od zmíněného dvounohého Atlase je Spot spíše pragmatičtějším řešením s větším množstvím využití v reálném životě, kdy se za pomocí senzorů, 3D počítačového vidění a lidarové technologie dokáže pohybovat náročným terénem, přičemž unese více než 20 kg nákladu. Tato zábavná videa firma používá pravděpodobně ke zvýšení publicity své značky, protože menší varianta tohoto čtyřnohého robota, SpotMini, bude příští rok uvedena do komerčního prodeje.

Zdroj: HypeBeast, Digital Trends