Zdroj: NASA

NASA pojmenovala nová souhvězdí po Hulkovi, Godzille či Thórovu kladivu

Americká kosmická agentura se rozhodla potěšit všechny komiksové nadšence, kteří své hrdiny nyní mohou kromě filmových pláten hledat také ve hvězdách.

22. říjen 2018 10:57:49

Při příležitosti 10. výročí fungování kosmické observatoře Fermi Gamma-ray Space Telescope dala americká vesmírná agentura jméno 21 novým souhvězdím, která však nejsou založena na hvězdách, ale na gama záření pozorovaném právě zmíněnou observatoří. A NASA se při vybírání daných jmen tak trochu odklonila od zaběhlých konvencí.


Zdroj: NASA

Ukázkovým příkladem je souhvězdí s názvem Neuvěřitelný Hulk (The Incredible Hulk). V tomto případě se vůbec nejedná o náhodnou volbu. Bruce Banner se totiž proměnil v Hulka právě v důsledku působení gama záření. “Gama paprsky jsou nejsilnější formou světla. Za správných okolností dokáží vyvinout dostatečnou energii na to, aby se přeměnily ve hmotu, což je transformace, kterou by Banner i Hulk jistě ocenili," komentuje NASA.

Hulk však není jediným prvkem komiksového univerza, který propůjčil své jméno nové konstelaci. Na obloze budeme moci pozorovat také Tardis z Pána času, Thórovo kladivo Mjölnir, či dokonce Godzillu. Na všech 21 souhvězdí se můžete podívat v prostorové animaci, kterou NASA připravila na svých stránkách.

Zdroj: CNET, NASA