Zdroj: Stefano Boeri Architetti

V italském Trevisu vyroste "městský les" tvořený domy se zakomponovanou zelení

Namísto opuštěné továrny na břehu řeky Sile vzniknou tři obytné domy, jejichž fasádu budou prorůstat stovky stromů a keřů.

21. říjen 2018 16:49:52

Architektonické studio Stefano Boeri Architetti získalo povolení k realizaci návrhu “obytného městského lesa” s názvem Ca delle Alzaie, který vyroste v severoitalském městě Treviso. Namísto opuštěné továrny zde budou postaveny tři menší obytné domy, do jejichž fasád bude zakomponovaná zeleň čítající 120 stromů a 400 keřů. Hlavním cílem studia při a tvorbě návrhu bylo přispět k environmentální regeneraci daného místa.

Sedmipatrové domy budou plně obklopeny zahradou, která vytvoří přímou pěší trasu od tamní řeky Sile až do historického centra města. Všechny byty pak budou vybaveny terasou, kde si obyvatelé budou moci užívat přírodního stínu vytvořeného minimálně jedním stromem. Hlavního architekt Stefana Boeriho uvádí, že zeleň na domech bude produkovat více než 2,7 tun kyslíku ročně a dodává, že projekt stanoví zcela nový vztah mezi historickým centrem města a řekou Sile.

Zdroj: designboom