Zdroj: A Guardian

Nový krátký film ukazuje, jak mohou drony chránit divoká zvířata před pytláky

Pytláci jsou v současnosti stále jednou z největších hrozeb, kterým ohrožené druhy zvířat čelí. Jak uvidíte v tomto videu, jsou to právě drony, které ve vymýcení tohoto hrozného masakrování mohou hrát klíčovou roli.

19. říjen 2018 12:00:01

Novozélandský režisér Andy Fackrell natočil krátký 90sekundový film s názvem A Guardian, který vyzdvihuje překvapivě důležitou roli technologie dronů v boji proti pytláctví. Video vzniklo ve spolupráci s neziskovou organizací Over And Above Africa a tvoří ho pohledy na různá zvířecí stáda následované záběry sledování gangu pytláků, které video tituluje jako “mor”, pomocí kamery s nočním viděním. Veškeré záběry byly natočeny právě pomocí dronů.

“Jsou to jatka. Každý den probíhá technologická válka mezi těžce ozbrojenými, dobře organizovanými a zkušenými pytláky a našimi odvážnými, ale často špatně vybavenými rangery. Pokud od strážení upustíme, může to znamenat ztrátu celých stád,” říká zakladatel organizace Kerry David. Účelem Fackrellova filmu je tedy především pomoci vybrat finanční prostředky na pořízení sledovacích dronů, které mohou dle dosavadních dat zvýšit šance zvířat na přežití až o 80 %.

Film A Guardian můžete zhlédnout zde:

Zdroj: designboom